Havayolları, indirimli biletlerinde, bazı özel kural ve kısıtlamalar koyarlar. Bu indirimli fiyatlardan yararlanmak için rezervasyon yaparken bu kurallara uymanız beklenir. Bu kısıtlamalar hem Ucanbilet sayfalarında, hem de ilgili havayolunun, belli bir sınıftaki fiyat kategorisinde karşınıza çıkabilir. Rezervasyon sayfamızda, bu kısıtlamalar geçerli oldukları her uçuş için ayrı gösterilmektedir. Bu kısıtlamaların açıklamaları aşağıda bilginize sunulmuştur.

Minimum kalış (En az kalış süresi): Varış noktasında en az kaç gece geçirmeniz gerektiğini göstermektedir. Bu süre sabit bir gün ya da hafta sayısı olabileceği gibi, 'haftasonu geçirmek', 'cumartesi gecesi geçirmek' gibi bir kısıtlama olabilir. En çok karşınıza çıkacak minimum kalış kısıtlamaları şunlardır:

  • 3 days (3 gün): En az 3 gece geçirmek
  • 7 days (7 gün): En az 7 gece geçirmek.
  • Sunday Rule (Pazar Kuralı): Cumartesiyi Pazar'a bağlayan geceyi geçirmek.

Non-Changeable: Üzerinde 'non changeable - değişiklik yapılamaz' yazılı biletler bir kez satın alındıktan sonra bir daha biletteki uçuş tarih ve numarası değiştirilemez.

Non-Endorsable: Bilette 'non endorsable - ciro edilemez' kaydı bulunması, o biletin adına kesildiği havayolundan başka bir havayoluna ciro edilemeyeceğini gösterir. 'A' havayolu adına kesilen biletteki uçuş 'B' havayolunun uçuşu ile değiştirilemez.

Non-Refundable: Üzerinde 'non refundable - iade yapılamaz' yazılı biletler bir kez satın alındıktan sonra bir daha iade edilemezler.

"Ucanbilet Özel Fiyatı": ibareli biletler iade edilemez. Diğer tüm biletler havayolunun koymuş olduğu kurala bağlıdır. Bu kurallar rezervasyonunuz tamamlandığında, ödeme aşamasından önce açıkça gösterilecektir.

Maksimum kalış (En uzun kalış süresi): Varış noktasında en uzun ne kadar kalabileceğinizi göstermektedir. En çok karşınıza çıkacak maksimum kalış kısıtlamaları şunlardır:

- 7 days (7 gün):Seyahatin 7 gün içersinde tamamlanması gerekmektedir.
- 14 days (14 gün):Seyahatin 14 gün içersinde tamamlanması gerekmektedir
- 28 days (28 gün):Seyahatin 28 gün içersinde tamamlanması gerekmektedir.
- 1 Month (1 ay):Seyahatin 1 ay içersinde tamamlanması gerekmektedir.
- Weekdays Only:Bu kurala göre, gidiş/dönüş uçak biletlerinde, gidiş ve dönüş uçuş tarihleri mutlaka hafta arası günlerde olmalıdır. Yani gidiş ve dönüş uçuşları, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde gerçekleşmelidir.

Her Hakkı Saklıdır © 2008 Kubaba Turizm